Dr. Ersin ARIOĞLU
İnşaat Yüksek Mühendisi

 
     

 

   
 
 
 
       
       

" ARIOĞLU AİLESİ "

       

Ülkü Arıoğlu (Uluğ)

İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi Betonarme Bölümü'nden 1963 yılında mezun oldu. Kısa bir süre Bayındırlık Bakanlığı Yapı İmar İşleri'nde çalıştı. Daha sonra 1965 yılında kurulan Yapı Merkezi'nde Beton Laboratuvarını kurarak, Kalite Kontrol ve Beton Karışım Tasarımı üzerinde uzmanlaştı. Laboratuvar çalışmaları ile başlayan kalite yolculuğu Yapı Merkezi Grubu Şirketlerinden Yapı Merkezi Prefabrikasyon A.Ş.'nin Türkiye'deki inşaat sektöründe prefabrikasyon alanında ilk kez TS-ISO 9001 almasını sağladı. Beton, Kalite ve Yöneticilik konularında çeşitli tebliğ ve makaleleri yayınlandı. Halen Grubun İnşaat, Prefabrikasyon,Turizm, Konut ve Eğitim konularında faaliyet gösteren şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyeliklerini sürdürmekte ve aktif görev almaktadır.Dr. Ersin Arıoğlu ile 1966 yılında evlenmiş olup dört çocuk sahibidir.

 

 

 

 

Mustafa Başar Arıoğlu

1967’de doğdu. 1985 Robert Kolejinden, 1989’da Massachusetts Institute of Technology İnşaat Mühendisliğinden mezun oldu. 1990’da Massachusetts Institute of Technology (İnşaat Yönetimi)Lisansüstünü tamamladı. Şu anda Yapı Merkezi Holding ve Şirketler Grubu ortak ve Yönetim Kurulu Üyesi, Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi AŞ Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır. Berna Arıoğlu ile evli ve iki çocuk babasıdır. 

Berna Arıoğlu

1971’de doğdu. 1989’da Robert Kolej, 1993’de Boğaziçi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. Harward Üniversitesi’nde bir yıllık bir sertifika programını tamamladıktan sonra Yatırım Bankacılığı konusunda çalıştı. Erdinç Tekstil A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesidir. Şu anda gayrimenkul yatırımları ve işletmesi ile uğraşıyor. Başar Arıoğlu ile evli ve iki çocuk annesidir

 

 

 

Elif Oral (Arıoğlu)

1968'de doğdu. 1986'da İstanbul Robert Lisesini birincilikle ve 1992'de İstanbul Tıp Fakültesini bitirdi. 1993-1996 yılları arasında İc Hastalıkları ihtisas eğitimini ve 1996-1999 yıllarında Endokrinoloji, Metabolizma ve Diyabet üst ihtisasını ABD'de yaptı. 1999-2002 arasında Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Diabet, Sindirim Sistemi ve Böbrek Hastalıkları Enstitütüsünde Klinik Araştırmacı olarak çalıştı. Şubat 2002'den itibaren Ann Arbor'daki Michigan Üniversitesi'nde öğretim görevlisi (asistan profesör) olarak çalısıyor. Birçok uluslararası yayını var.

Hakan Oral

1966'da doğdu. 1984'de Ankara Fen Lisesini ve 1990'da Hacettepe Tip Fakültesini birincilikle bitirdi. İç Hastalıkları ihtisas eğitimine Türkiye'de başladı, 1992-1996 yıllarında Amerika Birleşik Devletlerinde bitirdi. Daha sonra 1996-1999 yılları arasında Kardiyoloji üst ihtisas eğitimini ve 1999-2000 yılları arasında da Elektrofizyoloji eğitimini yaptı. Temmuz 2001'den itibaren Ann Arbor'daki Michigan Üniversitesi'nde öğretim görevlisi (asistan profesör) olarak çalışıyor. Çok sayıda uluslararası yayını, patenti hazırlanılan kalp ameliyat yöntemleri bulunuyor.

 

 

 

Erdem Arıoğlu

1969’da doğdu. 1987’de Robert Kolej’den, 1991 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi’nden mezun oldu. Daha sonra “İnşaat Şirketi ve Şantiye Yönetimi” konusunda University of California at Berkeley’de lisans üstü yaptı.Şu anda Yapı Merkezi Holding ve Şirketler Grubu’nda ortak ve Yönetim Kurulu Üyesi, Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.'de Proje Geliştirme Direktörü görevini yürütmektedir. Erdem Arıoğlu üç çocuk babasıdır.


 

 

 

Özge Arıoğlu

1975’de doğdu. 1994’de İstanbul Alman Lisesi’nden, 1998 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesi’nden mezun oldu. Sonra Yapı Merkezi İnşaat A.Ş. bünyesınde Proje Mühendisliği yaptı. Daha sonra “İnşaat Şirketi ve İnşaat Yönetimi” konusunda Purdue Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde (W. Lafayette, Indiana, USA) aynı zamanda aynı bölümde araştırma asistanlığı yaparak lisans üstü eğitimi 2001 yılında bitirdi. En son olarak yeraltı altyapı mühendisliği hizmetleri sunan TBE Group, Inc. (Long Beach, California, USA) isimli şirkette önce Proje Mühendisi daha sonra Proje Müdürü olarak görev yaptı. Tünel ve yeraltı altyapıları mühendisliği konularında 2 tane teknik makale yayınlamıştır.

       
 
 
 
Copyright © 2008